Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Warsztaty "Rodzic na medal" część III

Wersja dla słabowidzących:

zdjęcie przedstawia osoby prowadzące warsztatyW dniu 26 marca 2014 r. odbyła się ostatnia część warsztatów kompetencji rodzicielskich pn. „Rodzic na medal" dla rodzin zastępczych i opiekunów Rodzinnych Domów Dziecka, organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu - Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej na terenie Powiatu Wrocławskiego.

Pierwszy temat poruszony na spotkaniu odnosił się do uwalniania dzieci od grania ról, w którym psycholog Centrum przedstawił znaczenie nadawania dzieciom etykiet powodujących osadzanie małoletnich w danych rolach. Psycholog zaproponował kilka sposobów, które mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę zachowania wychowanka i pomóc w wyjściu z roli.
Drugi temat dotyczył pomocy dzieciom, aby radziły sobie z własnymi uczuciami. Na początku rodzice zastępczy zapoznali się z listą uczuć i zostali zaproszeni do udziału w scence z jednym ochotnikiem, która została omówiona, a na jej podstawie psycholog przedstawił typowe błędy popełniane w rozmowie z dziećmi. Prowadząca zaprezentowała sposób, dzięki któremu rodzic może akceptować i doceniać uczucia swojego wychowanka.
Na koniec prowadzące podsumowały wszystkie trzy części warsztatów i odpowiadały na pytania i wątpliwości opiekunów zastępczych.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, którzy podeszli z dużym zaangażowaniem do wykonywanych ćwiczeń i z chęcią doskonalili nowe umiejętności wychowawcze.

Prowadzący:
Magda Saska-Radwan - psycholog
Paulina Rawska- psycholog

uczestnicy warsztatów "Rodzic na medal"

 

uczestnicy warsztatów "Rodzic na medal"

uczestnicy warsztatów "Rodzic na medal"

 

uczestnicy warsztatów "Rodzic na medal"