Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Projekt "Krasnal - Złotóweczka"

Wersja dla słabowidzących:

projekt KrasnalPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie „Krasnal – Złotóweczka", realizowanym przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w ramach miejskiego Programu „Edukacja przedsiębiorczości" dla uczniów klas 0-1.

Projekt ma na celu nauczenie dzieci gospodarności, kontrolowania wydatków, przemyślanych zakupów i szanowania swojego czasu. W realizacji tych celów stosowana jest metoda teatralna – głównym elementem zajęć jest mini-spektakl, którego bohaterami są Krasnal Złotóweczka (rozważny, skrupulatny, opanowany i pracowity, zawsze planujący swoje działania, mądry w decyzjach i pełen twórczych pomysłów) oraz Zając (impulsywny i nierozważny, szybko podejmujący decyzję, nie zważający na żadne przestrogi). Treści przekazywane w trakcie spektaklu utrwalane są dzięki warsztatom teatralno-plastycznym, realizowanym przez profesjonalnych instruktorów z doświadczeniem pedagogicznym.
Bezpłatne zajęcia będą realizowane w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka (ul. Kuźnicza 29a). Na zajęcia składa się 15-20-minutowy spektakl oraz godzinne warsztaty teatralno-plastyczne. O przyjęciu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń (pierwszeństwo mają placówki biorące udział w programie „Od inspiracji do kreacji"). Jedna placówka może zgłosić do udziału w projekcie maksymalnie 2 klasy.
Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 20 września. Szkoły zakwalifikowane do projektu zostaną poinformowane drogą mailową. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.
W projekcie mogą wziąć udział klasy, które nie uczestniczyły w poprzedniej edycji projektu (wrzesień-grudzień 2013).
Zajęcia będą realizowane w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twóczości Dziecka
w okresie 29.09-15.12.2014 (terminy do rezerwacji: 29-30 września, 13 października, 21 października, 28 października, 4 listopada, 17-18 listopada, 25 listopada, 1-2 grudnia, 9 grudnia, 15 grudnia, w w godz. 8.30 - 9.45 lub 10.15 - 11.45). Rezerwacja terminów w biurze Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka po przesłaniu zgłoszenia.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy:

http://wctd.wroclaw.pl/formularze/karta-zgloszeniowa-projekt-edukacji-przedsiebiorczosci-krasnal-zlotoweczka


Terminy realizacji należy ustalić z biurem Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka: 071 341 80 02, 608 432 224.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Strona internetowa organizatora: www.wctd.wroclaw.pl


Projekt jest dofinansowany przez Gminę Wrocław

logo Gmina Wrocaw