Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Hoł, hoł hoł - Mikołaj u dzieci z rodzin zastępczych

Wersja dla słabowidzących:

IMG 4620  W dniu 7 grudnia 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu kilkadziesiąt dzieci z rodzin zastępczych spokrewnionych wraz z opiekunami bawiło się na Mikołajkach zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu. Spotkanie zainaugurowała Pani Arleta Szmigielska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu zapraszając wszystkie dzieci do przywitania Elfa i Śnieżynki - współpracowników św. Mikołaja.

W oczekiwaniu na jego przybycie dzieci przeniosły się w świat opowieści mikołajowej, zabawy tanecznej oraz konkurencji „bitwy śnieżnej" z własnoręcznie wykonanych śnieżynek. Przed złapaniem reniferów św. Mikołaja chwilę wytchnienia przyniósł dzieciom występ taneczny i wokalny wraz z quizem mikołajkowym przygotowany przez wolontariuszy z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W przerwach między figlami i zabawami, milusińscy korzystali z ozdabiania swoich buź. Najważniejszy i długo oczekiwany w tym dniu Gość przybył na wezwanie dzieci, które zaprezentowały Mikołajowi przygotowaną na tą chwilę wspólną piosenkę i taniec. Wszystkie dzieci zostały hojnie obdarowane przez Mikołaja prezentami, a spędzone z nim chwile zostały upamiętnione wspólnym zdjęciem. Całość zabawy została dopełniona bogatym stołem szwedzkim z muffinami, słodkościami, kanapkami i owocami przygotowanymi specjalnie z tej okazji.
Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu wraz z rodzinami zastępczymi dziękują wszystkim darczyńcom, szczególnie tym anonimowym oraz osobom, które ufundowały paczki i zaangażowały się w organizację Mikołajek.
Dzięki Państwu ten dzień był niezwykle wyjątkowy, a na twarzach dzieci widniał szeroki uśmiech!

IMG 4437

IMG 4463

IMG 4528

IMG 4559