Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Wersja dla słabowidzących:

krus logoSerdecznie zapraszamy rodziny zastępcze zamieszkałe na terenie Powiatu Wrocławskiego do zapoznania się z ofertą Regionalnego Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) we Wrocławiu.


Oferta turnusów rehabilitacyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Oddział we Wrocławiu, skierowana jest dla dzieci w wieku 7 – 15 lat zmagających się z chorobami układu oddechowego oraz dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu.
W turnusie rehabilitacyjnym mogą uczestniczyć dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie, co najmniej rok. Podstawą skierowania jest wniosek kwalifikacyjny, wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, w leczeniu, którego pozostaje dziecko wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniu rodzica/opiekuna prawnego.
Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Rolników w Szklarskiej Porębie w terminie od 11.07-31.07.2016 r.
Turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu odbędzie się w dniach od 28.07. - 17.08.2016 r. w Centrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu.
Zgłoszenia dzieci chętnych na wyjazd można dokonywać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. bądź telefonicznie 71/335-95-42.
Termin składania wniosków wypełnionych przez rodziców upływa z dniem 18.05.2016 r.
Wzór wniosku oraz informacja i oświadczenie dostępne są na stronie internetowej www.krus.gov.pl/zadania-krus/rehabilitacja/turnusy-rehabilitacyjne-dla-dzieci/
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą KRUS na stronie internetowej www.krus.gov.pl