Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Samoobrona kobiet

Wersja dla słabowidzących:

samoobrona - plakatPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje projekt pn. „Samoobrona kobiet" w formie szkoleń prowadzonych w 30 miastach Polski. W ramach ww. projektu wojskowi instruktorzy uczą i pokazują Polkom, jak zdobyć i doskonalić umiejętności oraz techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji osobistego zagrożenia potrafiły sobie z nimi poradzić.
Celem projektu „Samoobrona Kobiet" jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.


Każda grupa kobiet uczestniczy w sumie w ośmiu spotkaniach (organizowanych od listopada 2016 do czerwca 2017, z reguły w każdą pierwszą sobotę miesiąca) w wytypowanym obiekcie wojskowym w Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu.
Pierwsze zajęcia w 30 miastach odbyły się w dniu 19 listopada 2016 r. W tym samym dniu w Tomaszowie Mazowieckim miały miejsce zajęcia inaugurujące projekt. Następne praktyczne szkolenia realizowane były w dniach: 3 grudnia 2016 r., 14 stycznia 2017 r. oraz 4 lutego 2017 r. i odbywać się będą w dniach: 4 marca 2017 r., 1 kwietnia 2017 r., 6 maja 2017 r., 3 czerwca 2017 r. Zakończenie I edycji projektu planuje się w czerwcu 2017 r. II edycja projektu planowana jest we wrześniu 2017 r.


Miejsca szkoleń na Dolnym Śląsku:
- Świętoszów, 10. Brygada Kawalerii Pancernej przy ul. Sztabowej 1,
- Wrocław, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy
ul. Obornickiej 108.

Kurs Samoobrony skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą nabyć umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia.
Poniżej link do szczegółowych informacji o projekcie „Samoobrona kobiet": http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/