Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Wycieczka uczestników PŚDS do Wrocławia

Wersja dla słabowidzących:

67754589 160179941822589 6574051937405108224 oDnia 8 sierpnia 2019 r. podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich wybrali się na kolejną już wycieczkę, której celem była bogata w atrakcje turystyczne stolica województwa dolnośląskiego - Wrocław.

Uczestnicy po podróży pociągiem na Dworzec Główny podziwiali jego współczesny wizerunek, zaprojektowany przez niemieckiego architekta Wilhelma Grapowa. Ciekawostką, która najbardziej zainteresowała podopiecznych był fakt, że hala peronowa znajdowała się niegdyś w miejscu dzisiejszego hallu, gdzie obecnie funkcjonują restauracje oraz sklepy. Kolejny punkt programu, czyli wrocławski rynek, wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz dostarczył licznych, estetycznych wrażeń. Jeden z największych dawniej placów targowych zachwycił Ratuszem z 66-metrową wieżą, będącym najokazalszą tego typu budowlą w kraju, urokliwymi kamienicami, znajdującymi się dookoła oraz szklaną fontanną, przy której wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Następną atrakcją był rejs statkiem po Odrze, dzięki któremu podopieczni mogli doświadczyć niepowtarzalnego uroku Wrocławia z malowniczymi krajobrazami, przesuwającymi się w relaksującym tempie płynącego po rzece statku. Na pokład „Goplany" zaprosił nas Pan kapitan Paweł Ziółkowski, który opowiedział o specyfice swojej pracy. Po opuszczeniu statku, uczestnicy udali się na obiad, gdzie zaprezentowali umiejętności zdobyte na zajęciach w zakresie poprawnego zachowania się w restauracji. Zmęczeni licznymi wrażeniami, ale bardzo zadowoleni, udali się na Dworzec Główny. Oczekując na pociąg powrotny, wracali do najbardziej tkwiących w pamięci wspomnień minionego dnia, a także wybiegali w przyszłość, rozmyślając o kolejnych wspólnych podróżach i przeżyciach.

Celem wycieczki był rozwój umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego, w tym rozwijanie zainteresowań, angażowanie uczestników do większej integracji ze społeczeństwem osób zdrowych. Dla uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy taka wycieczka była ogromnym przeżyciem. Wielu z nich po raz pierwszy miało możliwość przejazdu komunikacją zbiorową, zwiedzenia Wrocławia w aspekcie turystycznym, czy też skorzystania z rejsu statkiem.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana kapitana statku GOPLANA za zaangażowanie, życzliwość oraz organizację niespodzianki w postaci zabawy tanecznej!

67876709 160179985155918 2594166070759653376 o

IMG 1510