Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

Wycieczka Seniorów z Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich do Opactwa Lubiąż i Winnicy „Adoria” w Zachowicach

Wersja dla słabowidzących:

IMG 0578W dniu 23.10.2019 roku w swoją kolejną turystyczną przygodę wyruszyli Uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich. Celem wycieczki było zwiedzanie drugiego co do wielkości na świecie zespołu pałacowo - klasztornego jakim jest Opactwo Cystersóww Lubiążu.

 Podczas zapoznawania się z historią obiektu, seniorzy mieli możliwość obejrzenia m.in.: Sali Książęcej, refektarza klasztornego, cel mnichów, jadalni opata. Największe zainteresowanie jednak wzbudziły opowieści z okresu II wojny światowej.
Po refleksjach związanych ze zwiedzaniem arcydzieła śląskiego baroku Klubowicze udali się do winnicy „Adoria" w Zachowicach. Od właściciela, który był jednocześnie przewodnikiem po winnicy, uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o historii powstania tego urokliwego miejsca, poznali tajniki produkcji
i sprzedaży wina oraz poszerzyli swoja wiedzę na temat rodzajów i marek wina. Podczas pogawędki z właścicielem „ Adorii" seniorzy zadawali wiele pytań dotyczących zbiorów , rodzaju winogron użytych w produkcji oraz ich uprawy. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, a wycieczka okazała się kolejną udaną i bardzo pouczającą wyprawą, którą Klubowicze zapamiętają na długo.

IMG 0664

IMG 0708