Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

WYJAZD INTEGRACYJNO - REKREACYJNY UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH DO ŻERKOWA

Wersja dla słabowidzących:

IMG 0857W dniach 27-28 lipca 2020 r. uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich wzięli udział w wyjeździe integracyjno – rekreacyjnym do Żerkowa. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się z regionem, kulturą i tradycjami malowniczo położonej Wielkopolski. Jedną z atrakcji wycieczki było zwiedzanie Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie, miejsca upamiętniającego pobyt wieszcza w Wielkopolsce w latach 1831-1832. Bogato zdobione wnętrza pałacu, pełne zdjęć, obrazów i oryginalnej architektury zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. W trakcie wyjazdu Klubowicze zwiedzili Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie prezentujący multimedialne ekspozycje dotyczące jarocińskich festiwali rockowych.

Niecodzienną atrakcją dla wszystkich uczestników wyjazdu było uczestnictwo w nowoczesnej formie aktywnego spędzania wolnego czasu - City Quest – Żerków, grze miejskiej, która polegała na odszukiwaniu charakterystycznych miejsc na mapie miasta, rozwiązywaniu zadań i zagadek, które doprowadzały do ostatniego punktu, gdzie czekała skrzynia skarbów z pamiątkową pieczęcią.
W ramach działań integracyjnych seniorzy uczestniczyli w spotkaniu z Kołem Gospodyń Wiejskich z Żółkowa. Wspólnie spędzony czas był okazją do zaprezentowania umiejętności tanecznych i wokalnych obu grup. Spotkanie uświetnił koncert chóru z Żerkowa zrzeszający seniorów z pobliskich miejscowości.
Po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem Żerkowa i okolic seniorzy udali się na aktywny wypoczynek do mieszczącej się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym kręgielni.
Uczestnicy wyjazdu byli pod wielkim wrażeniem gościnności mieszkańców Wielkopolski, ich dbałości o kultywowanie tradycji i zwyczajów regionalnych. Wyjazd z pewnością wszystkim na długo pozostanie w pamięci.

IMG 0731 IMG 0763 IMG 0778 IMG 0794 IMG 0842 IMG 0844