Włącz się w pomaganie! Zostań Wolontariuszem! ZAPRASZAMY

WYJAZD UCZESTNIKÓW POWIATOWEGO KLUBU SENIORA W KĄTACH WROCŁAWSKICH DO BOLESŁAWCA

Wersja dla słabowidzących:

IMG 4805W dniu 24 września 2020 r. uczestnicy Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich wzięli udział w wyjeździe integracyjno – rekreacyjnym do Bolesławca, historycznego miasteczka leżącego na Dolnym Śląsku. Podczas spaceru po malowniczych uliczkach i rynku zwiedzający mogli podziwiać pięknie odrestaurowane kamienice, barokowy ratusz, które nierozerwalnie związane są z kilkuwieczną historią tego miejsca.

Bolesławiec słynie z produkcji i oryginalnego wzornictwa naczyń kamionkowych. Jednym z celów oraz największą atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Żywego Muzeum Ceramiki. Odwiedziny w manufakturze ceramicznej były okazją do zapoznania się z tajnikami i etapami produkcji naczyń - począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, a skończywszy na wypale oryginalnych m.in. filiżanek, dzbanków, talerzy. Uczestnicy z bliska mogli przyjrzeć się misternie wykonywanym wzorom na przygotowanych wcześniej formach. Największym entuzjazmem podczas wyjazdu cieszyły się warsztaty rękodzielnicze, na których Klubowicze, metodą stempelkową, wykonali własnoręcznie wzory na przygotowanych specjalnie na tę okazję kubkach. Z pewnością, autorsko udekorowane formy, będą stanowiły jedną z najcenniejszych pamiątek z wyjazdu do Bolesławca.

Kolejną atrakcją na szlaku turystycznym była wizyta w Muzeum Ceramiki, w którym goście przyjeżdżający z różnych regionów Polski i świata mogą podziwiać zbiory archeologiczne i etnograficzne rzemiosła artystycznego, kolekcję ceramiki z Bolesławca i okolic, obrazy oraz dokumenty historyczne.

Z pewnością wyjazd, do jednego z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska na długo pozostanie w pamięci uczestników, a emocje i wrażenia ze wspólnie spędzonych chwil będą inspirowały do kolejnych, niezwykłych i odkrywczych spotkań.

IMG 4836 IMG 4760 IMG 4773